Írta: Keresztesi Barbara – Merj Alkotni! 365+ rovat – 2013. április 18.
Az úristent, más néven a jó istent szórakoztatta Laplace márki optimizmusa. De azért alig várta, hogy két évszázaddal később a Heisenberg-féle határozatlansági reláció belévágja az ideget mindenkibe, aki Laplace-szal együtt elhitte, hogy a jövő kiszámítható. A teljes igazság, vagyis a káoszban uralkodó rend ilyen korai felfedésére azonban nem számított. Meg is sértődött kissé, amikor Edward N. Lorenz a tudomány előmozdítására alakult amerikai egyesület 1979-es nyitóülésén ügyes kérdést tett fel az előrejelezhetőséget illetően: vajon egy pillangó brazíliai szárnycsapása képes-e Texasban tornádót kiváltani? És a szerző előadásának végén erre a kérdésre igenlő elvi választ adott.
A mai, elviekben világbékét is előidézni képes pillangós karkötőt egy selyemdarabból, pár régi medálból és egy zsebóra láncából állítottam össze.
Először egy csomót kötöttem a selyemszál végére, majd a rózsát a csomó köré felcsavartam. A rétegeket a virág hátán összevarrtam. Ez után a kész rózsát hozzáöltöttem a lánchoz, a pillangós medálrészeket ezüst cérnával varrtam a rózsa jobb oldalára.
Szia, holnap!
Barbi
Háromszáznegyvennyolc nap maradt a Merj Alkotni! projektből. A hírlevélre >>> itt iratkozhatsz fel.
Mi készült itt az elmúlt három napban?
Tizenhatodik nap: Citromkopogtató
Tizenötödik nap: Rózsakitűző pólóanyagból
Tizennegyedik nap: Táska a táskában
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: